Logo konkursu

Olimpiada Wiedzy o Mediach

Lista Laureatów IV edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach, 16-17 marca 2018 r.

L.p. Nazwisko i imię uczestnika Nazwa szkoły Okręg
1. Wójcik Maciej V Liceum Ogólnokształcące imienia Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie Warszawa
2. Kowalska Angelika Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie Kielce
3. Cieślak Julia III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej we Włocławku Bydgoszcz
4. Turski Paweł VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV w Warszawie Warszawa
5. Jajor Krzysztof II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu Poznań
6. Kierys Jędrzej I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Toruniu Bydgoszcz
7. Wojnowski Bartłomiej I Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie Olsztyn
8. Kruszyńska Marcelina I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Olsztynie Olsztyn
9. Mateńka Marta XXXIII Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. M. Kopernika w Warszawie Warszawa
10. Krućko Jakub Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie Olsztyn
11. Łysiak Radosław IV Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy Bydgoszcz
12. Zadka Adriana II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gorzowie Wielkopolskim Zielona Góra
13. Melcer Paulina Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie Gdańsk
14. Trojanowska Oliwia Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Żarach Zielona Góra
15. Ścibura Michał I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Lublinie Lublin
16. Szymański Adam III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie Lublin
17. Oleszkiewicz Kamil Publiczne Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego im. Św. Dominika Savio w Zabrzu Katowice
18. Kazimierczuk Wiktoria II Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I w Szczecinie Szczecin
19. Pytlarz Patryk Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu Warszawa
20. Pietrzak Aleksandra LXXXI Liceum Ogólnokształcące im. Aleksandra Fredry w Warszawie Warszawa
21. Błaszczyński Jakub II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu Poznań
22. Pyszkiewicz Paweł XLI Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Lelewela w Warszawie Warszawa
23. Marciniak Natalia II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu Poznań
24. Kugiel Iga I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie Katowice
25. Sowa Aleksandra I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Kromera w Gorlicach Kraków
26. Sawicki Piotr I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Krośnie Rzeszów
27. Płecha Jakub I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim Lublin
28. Mania Zuzanna II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach Katowice
29. Tkaczyk Julia Zespół szkół Ogólnokształcących w Elblągu Olsztyn
30. Polak Marcin Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Bieczu Kraków
31. Bondaryk Mikołaj II Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Pniewskiego w Gdańsku Gdańsk
32. Nowak Mateusz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie Wrocław
33. Wiączkowski Hubert Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy Bydgoszcz
34. Strzemieczny Dawid I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu Łódź
35. Matczuk Zofia II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie Lublin
36. Traczyk Konrad VI Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Szczecinie Szczecin
37. Kaczorowska Monika V Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku Gdańsk
38. Bielecka Katarzyna III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Katowicach Katowice
39. Krysiak Jessica Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich Wrocław
40. Jelińska Aleksandra II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gorzowie Wielkopolskim Zielona Góra
41. Kierepka Izabela XXI Liceum Ogólnokształcące im. Św. Stanisława Kostki w Lublinie Lublin
42. Czerwiński Tobiasz II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu Poznań
43. Wieczorek Anna II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Raciborzu Katowice
44. Łukawska Karolina Zespół Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie Warszawa
45. Multan Ernest III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie Lublin
46. Tusień Adam VI Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Kielcach Kielce
47. Wójcik Andrzej Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. F. D. Kniaźnina w Puławach Lublin
48. Chrzanowska Emilia V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie Kraków

W dniach 16-17 marca br. w gmachu dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego odbył się finał IV edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach. Jak co roku organizatorem był Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW, a współorganizatorami 15 wyższych uczelni z całego kraju. W etapie centralnym uczestniczyło 150 uczestników z całego kraju. Po napisaniu testu z zakresu wiedzy o mediach zawodnicy uczestniczyli w spotkaniu z dziennikarzem telewizyjnym i radiowym, autorek książek, Bogdanem Rymanowskim, a następnie udali się na seans do planetarium przy Centrum Nauki Kopernik.

Drugiego dnia ci, którzy najlepiej napisali test, odpowiadali na pytania, a ich odpowiedziom przysłuchiwali się pozostali uczestnicy i opiekunowie. W wyniku tej rywalizacji wyłoniono zwycięzców tegorocznej edycji. Pierwsze miejsce zajął Maciej Wójcik z V Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie, II miejsce – Angelika Kowalska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie, a III miejsce – Julia Cieślak z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej we Włocławku. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W tym roku przyznano 3 nagrody dla szkół, z których najwięcej uczestników zakwalifikowało się do II etapu Olimpiady (wysokiej klasy projektor). I miejsce w tej kategorii zajęło II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu, II miejsce –Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Sokółce, a III Miejsce – I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie.

W całym kraju do I etapu Olimpiady przystąpiło blisko 1400 uczestników.

Oficyna naukowa Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne Wojewoda Podlaski Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Sponsorzy nagród

Mazowsze

Nagrody zostały przekazane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Świat Wiedzy Bauer Media Group

Partner Strategiczny

Cogito

Partnerzy Medialni

Hydropolis - CNiWW FSD

Partnerzy

Minister Edukacji Narodowej Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Patronat

Kampus

Patroni medialni