III edycja konkursu

W dniach 17-18 marca br. w gmachu dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego odbył się finał III edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach. Jak co roku organizatorem był Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW, a współorganizatorami 15 wyższych uczelni z całego kraju. Po napisaniu testu z zakresu wiedzy o mediach zawodnicy uczestniczyli w spotkaniu z dziennikarzami: Filipem Springerem i Filipem Chajzerem, a następnie udali się na zwiedzanie gmachu telewizji przy ul. Woronicza w Warszawie.

Drugiego dnia ci, którzy najlepiej napisali test, odpowiadali na pytania, a ich odpowiedziom przysłuchiwali się pozostali uczestnicy i opiekunowie. W wyniku tej rywalizacji wyłoniono zwycięzców tegorocznej edycji. Pierwsze miejsce zajął Stanisław Bryś z II Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu, II miejsce – Szymon Rać z V Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku, a III miejsce – Maciej Wójcik z V Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nagrodę dla szkoły, z której najwięcej uczestników zakwalifikowało się do II etapu Olimpiady (wysokiej klasy drukarkę firmy EPSON) otrzymało II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu

Lista laureatów – indeksy

Lista laureatów – nagrody

Galeria zdjęć z finału – fot. Paweł Brzeziński, Weronika Karwowska, Pracownia Fotografii Prasowej, Reklamowej i Wydawniczej WDIB UW.

© Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego