Logo konkursu

Olimpiada Wiedzy o Mediach

W dniach 17-18 marca br. w gmachu dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego odbył się finał III edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach. Jak co roku organizatorem był Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW, a współorganizatorami 15 wyższych uczelni z całego kraju. Po napisaniu testu z zakresu wiedzy o mediach zawodnicy uczestniczyli w spotkaniu z dziennikarzami: Filipem Springerem i Filipem Chajzerem, a następnie udali się na zwiedzanie gmachu telewizji przy ul. Woronicza w Warszawie.

Drugiego dnia ci, którzy najlepiej napisali test, odpowiadali na pytania, a ich odpowiedziom przysłuchiwali się pozostali uczestnicy i opiekunowie. W wyniku tej rywalizacji wyłoniono zwycięzców tegorocznej edycji. Pierwsze miejsce zajął Stanisław Bryś z II Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu, II miejsce – Szymon Rać z V Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku, a III miejsce – Maciej Wójcik z V Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nagrodę dla szkoły, z której najwięcej uczestników zakwalifikowało się do II etapu Olimpiady (wysokiej klasy drukarkę firmy EPSON) otrzymało II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu

Lista laureatów – indeksy

Lista laureatów – nagrody

Galeria zdjęć z finału – fot. Paweł Brzeziński, Weronika Karwowska, Pracownia Fotografii Prasowej, Reklamowej i Wydawniczej WDIB UW.

Patronat honorowy

Minister Edukacji i Nauki KRRIT

Patronat merytoryczny

Polskie Towarzystwo Komunikacji Społecznej

Patroni medialni

Radio Kampus Press Club Polska PortalMedialny.pl Studia.pl StudiaDziennikarskie.pl

Sponsorzy nagród

Bauer Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga Cogito Newsline Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne Mazowsze