Logo konkursu

Olimpiada Wiedzy o Mediach

W dniu 12 marca br. odbył się finał VII edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach. Jak co roku organizatorem był Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW, a współorganizatorami 15 wyższych uczelni z całego kraju. Tegoroczny finał przeprowadzony został w formie zdalnej Po napisaniu testu z zakresu wiedzy o mediach zawodnicy uczestniczyli w zdalnych spotkaniach z redaktorami: Robertem Sochą, Maciejem Samcikiem, Marcinem Łukawskim i Piotrem Jaźwińskim.

Ci, którzy najlepiej napisali test, wzięli udział w quizie, a ich odpowiedziom przysłuchiwali się pozostali uczestnicy oraz publiczność, gdyż cały finał był transmitowany na pomocą kanału YouTube. W wyniku tej rywalizacji wyłoniono zwycięzców tegorocznej edycji. Pierwsze miejsce zajął Maciej Pietraszewski z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława IV w Warszawie, II miejsce – Laura Dobek, uczennica III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej w Gdyni, zaś III miejsce – Radosław Waga, uczeń tej samej szkoły. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

AniszewskiBartoszOkręg Warszawa
BiernackaZuzannaOkręg Łódź
BłażewiczEmiliaOkręg Rzeszów
CegielskiMichałOkręg Gdańsk
CelbanWiktoriaOkręg Gdańsk
ChojnackiTomaszOkręg Kielce
DobekLauraOkręg Gdańsk
DudekAmeliaOkręg Rzeszów
FoksińskaIzabelaOkręg Kraków
GrossiTulliaOkręg Gdańsk
JakubikPaulaOkręg Szczecin
JurkowskaOliwiaOkręg Katowice
KosztyłaMateuszOkręg Rzeszów
KowalskaKatarzynaOkręg Warszawa
KrupaJuliaOkręg Kraków
KubickaMonikaOkręg Łódź
KułakowskiMaciejOkręg Białystok
LisZuzannaOkręg Poznań
LubienieckiJakubOkręg Kielce
ŁukowiakZofiaOkręg Zielona Góra
MarcinkiewiczPawełOkręg Bydgoszcz
MatuszewskaMariaOkręg Kraków
MecnerJuliaOkręg Katowice
ModrowskaZuzannaOkręg Poznań
NawrotSzymonOkręg Katowice
ObaraZofiaOkręg Poznań
OpałaczPatrycjaOkręg Kielce
OżańskaWiktoriaOkręg Gdańsk
PaplaczykWeronikaOkręg Poznań
PietraszewskiMaciejOkręg Warszawa
PodstolakAgnieszkaOkręg Kraków
PopkoMichalinaOkręg Warszawa
RomanowiczDorotaOkręg Zielona Góra
RytlewskiMateuszOkręg Gdańsk
SenskiFilipOkręg Bydgoszcz
SikorskiDawidOkręg Warszawa
SłotwińskiBartłomiejOkręg Lublin
StecZofiaOkręg Wrocław
ŚwiecickaAgataOkręg Gdańsk
TandeckaWiktoriaOkręg Gdańsk
TrochimiukWiktoriaOkręg Olsztyn
TylutkaNataliaOkręg Rzeszów
WagaRadosławOkręg Gdańsk
WałukiewiczWeronikaOkręg Zielona Góra
WęgrzynowiczCyprianOkręg Katowice
WojdylakEmiliaOkręg Gdańsk
WoźniakAndrzejOkręg Warszawa
WójcikJuliaOkręg Lublin
WudarzewskaMajaOkręg Wrocław
ZalechJuliaOkręg Szczecin
ZygmuntKingaOkręg Rzeszów
ŻuberPiotrOkręg Łódź
Lista Laureatów

Wyniki etapu okręgowego

Progi:

  • Okręg Białystok – 27 pkt
  • Okręg Bydgoszcz – 50 pkt
  • Okręg Gdańsk – 56 pkt
  • Okręg Katowice – 50 pkt
  • Okręg Kielce – 35 pkt
  • Okręg Kraków – 53 pkt
  • Okręg Lublin – 55 pkt
  • Okręg Łódź – 48 pkt
  • Okręg Olsztyn – 43 pkt
  • Okręg Poznań – 55 pkt
  • Okręg Rzeszów – 48 pkt
  • Okręg Szczecin – 43 pkt
  • Okręg Warszawa – 55 pkt
  • Okręg Wrocław – 49 pkt
  • Okręg Zielona Góra – 52 pkt
NazwiskoImię
FiłonowiczJakub
GibaMaciej
GlińskaKatarzyna
GrzebiszZofia
KisielDawid
KułakowskiMaciej
MachłajewskaWeronika
MarciszkoGabriela
StasiulewiczMarek
SulewskiMateusz
Okręg Białystok
NazwiskoImię
FrydrychPaulina
KostrzewskaZofia
KrólKlaudia
LeszczyńskaMartyna
MarcinkiewiczPaweł
NowakWiktoria
OrłowskaWeronika
SaskowskaLena
SenskiFilip
SzustkaKlaudia
Okręg Bydgoszcz
NazwiskoImię
CegielskiMichał
CelbanWiktoria
DobekLaura
GrossiTullia
OżańskaWiktoria
RytlewskiMateusz
ŚwięcickaAgata
TandeckaWiktoria
WagaRadosław
WojdylakEmilia
Okręg Gdańsk
NazwiskoImię
CzermakZuzanna
JURKOWSKAOLIWIA
MecnerJulia
NawrotSzymon
PająkMateusz
PinesAnna
PlazaJulia
TameJulia
WaksmańskaZuzanna
WęgrzynowiczCyprian
Okręg Katowice
NazwiskoImię
BartosAmelia
BugajskaAleksandra
ChojnackiTomasz
JanusAgata
KłysPatryk
LubienieckiJakub
NobisWiktoria
OpałaczPatrycja
RabajczykMagdalena
SornatDominik
Okręg Kielce
NazwiskoImię
FoksińskaIzabela
KoszykPiotr
KrupaJulia
KuźmińskiJakub
LeśniakZuzanna
MatuszewskaMaria
PodstolakAgnieszka
RolkaKarolina
SuskaJoanna
SynowiecJagoda
Okręg Kraków
NazwiskoImię
AntoniakŁukasz
KożuchKatarzyna
LipiecWiktoria
PasierbiewiczKatarzyna
RejowskaAlicja
SłotwińskiBartłomiej
SzałasWiktoria
SzumskaDagmara
TrześniewskaPatrycja
WójcikJulia
Okręg Lublin
NazwiskoImię
BiernackaZuzanna
KowalczykMałgorzata
KubickaMonika
PaulińskaWiktoria
RychlikWiktoria
StasiakGabriela
SzydziakAlicja
WiśniewskiMichał
WróbelNatalia
ŻuberPiotr
Okręg Łódź
NazwiskoImię
GąsakWiktoria
GoździejewskaEdyta
PutraMarlena
ŚnieżyńskaZuzanna
TrochimiukWiktoria
WojtkielewiczAleksandra
WróblewskaJulita
Okręg Olsztyn
NazwiskoImię
BogowskaWeronika
GulaczykJulia
LisZuzanna
ŁęckaAnna
ModrowskaZuzanna
NowakJulian
ObaraZofia
PaplaczykWeronika
RząsaWeronika
RzepaDominika
Okręg Poznań
NazwiskoImię
BłażewiczEmilia
DudekAmelia
GoleńManuela
KosztyłaMateusz
LorencMartyna
MajkutMaksymilian
PękalskaZuzanna
SobaśGabriela
TylutkaNatalia
ZygmuntKinga
Okręg Rzeszów
NazwiskoImię
BartolewskaKornelia
FerencowyczWiktoria
FilipOliwia
JakubikPaula
KruzaPaulina
PałkaJustyna
PaubaPaulina
WasilewskaTatiana
ZalechJulia
ZielińskaAleksandra
Okręg Szczecin
NazwiskoImię
AniszewskiBartosz
KaźmierowskaNina
KowalskaKatarzyna
LewickaLiwia
NowickaZuzanna
PietraszewskiMaciej
PopkoMichalina
SikorskiDawid
WoźniakAndrzej
ZarzeckaWeronika
Okręg Warszawa
NazwiskoImię
BarylskaPatrycja
BieńkaKacper
HanyszDominika
LisieckaKonstancja
MaziarzMarta
MerniozAleksandra
NenkinMariola
StecZofia
SzachniewiczMonika
WudarzewskaMaja
Okręg Wrocław
NazwiskoImię
KarpińskaZuzanna
KortzKacper
KowalczykMaria
KroczakZuzanna
ŁukowiakZofia
ŁysiakMarta
MilczyńskaNatalia
RomanowiczDorota
WałukiewiczWeronika
WojtasińskaAleksandra
Okręg Zielona Góra

Patroni medialni

BRIEF Cogito Radio Kampus Polska Agencja Prasowa PortalMedialny.pl Radio Plus Studia.pl TVP 3 StudiaDziennikarskie.pl

Partnerzy

Bauer Świat Wiedzy LBTiF

Sponsorzy nagród

Bauer Świat Wiedzy Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga Cogito Mazowsze